Not Defteri Dizisi – FOX TV

Çarşamba, 19 Mart 2014, 9:55 | Diziler, Haberler | 0 Comment | Read 2165 Times
by admin

Not Defteri 1. Bölüm

Edebiyat Öğretmeni Mahir Soysal, ilk ders günü için Dersaadet Lisesi’nin kapısından adımını atarken aynı zamanda içine sığınabileceği yeni bir hayat arayışındadır. Geçmişte bütün meslektaşlarının umutsuz vaka olarak gördükleri problemli öğrencilere yol gösterip onları hayata kazandıran idealist bir öğretmendir Mahir, tam da bu uğraş esnasında kendi ailesinin hayatını karartacak trajik bir dizi olay yaşamalarına neden olmuştur.
Çok yakında FOX TV ekranlarında yeni dizi Not Defteri 1. Bölümüyle yayınlanacak.

Dizinin genel hikayesinden kısaca bahsedersek.

Dersaadet Lisesi’ne yeni atanan idealist gözü pek bir Edebiyat öğretmen olan Mahir Soysal’ın tayini çıkmıştır.

İstanbul’un kenar mahallerinden biri olan Dersaadet, kinin, öfkenin, şiddetin hakim olduğu bir mahalledir.

Dersaadet mahallesine yıllar önce yapılan lüks bloklar, mahalle halkı arasında büyük bir uçuruma neden olmuş ve aileler arasındaki bu öfke öğrencilere de doğal olarak kötü bir şekilde yansımıştır.

Öğrenciler, Egemen ve Ufuk’un başını çektiği iki düşman gruba ayrılmışlardır.

Birbirlerinden ölesiye nefret eden iki grup her fırsatta kavga etmekte, ne aileleri, ne de öğretmenleri onlara engel olamamaktadır.

Eğitime, öğrencilerine, hayata farklı bakış açısı diğer öğretmenlerden çok farklı olan Mahir, daha ilk günden öğrencilerinin hem dikkatini hem de tepkisini çekmeyi başarır.

6 yıl önce İstanbul’da yaşarken, oğlunu kaybeden ve bu olaydan sonra ailesi dağılan Mahir, yıllardır eski karısının kendisine göstermediği kızı Zeynep’i bulmak ve öfkeyle, kinle büyümüş, gelecekten umudunu kesmiş öğrencilerinin hayatını değiştirmek için zorlu bir mücadeleye başlayacaktır.

Mahir öğretmenin işi hiçte sandığı kadar kolay olmayacak.

Mahir hoca öğrencilerin güvenini , sevgisini kazanabilecek mi ?

Mahir hoca Egemen ve Ufuk’a yardımcı olabilecek mi ?

Bütün bu soruların cevaplarını yakında öğreneceğiz.

Keyifli izlemeler.

Tagged with: , , , , , , ,

Leave a reply

Uyarı!!

Bu web sitesinde Cinayet | Cinayet Dizisi | Cinayet Dizisi izle gibi aramalarla ilgili içerikler bulunmaktadır. Eklenmiş olan içeriklerden yazarlarımız sorumlu tutulamaz. İletişim için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.